Black Friday 2020 İndirimleri (Efsane Cuma)

tarihinde yayınlandı. |

2020 Black Friday İndirim Fırsatları (Efsane Cuma)

Geçmiş bir tarihe dayanan ve ekonomiyi canlandırmak adına yapılan bir etkinlik olan Black Friday diğer bir adıyla Efsane Cuma her geçen gün daha yaygın bir ekonomi hareketi olarak gözlemlenir. Çünkü büyük mağazalar tarafından, sırf black friday için hazırlanan kampanyalar ve indirim kuponları söz konusudur. Konuyla bağlantılı olarak; black friday 2020 indirim kuponları ne işe yarar, nasıl kullanılır, nasıl alınır, dikkat edilmesi gerekenler nelerdir, konularının bilinmesi gerekir.

Black Friday İndirim Kuponları Elde Etmek İçin Neler Gereklidir?

Black friday indirim kuponu elde etmek için kişileri zora sokacak gereksinimler söz konusu değildir. Hem kişinin daha fazla avantaj sağlaması hem de güvenilir alışveriş yapılmak istenildiği için gerekenler söz konusudur.

Black friday indirim kuponları için gerekenler başlıca şu şekildedir:

 • Cep telefonu ve kişiye ait olan cep telefonu numarası
 • İnternet bağlantısı
 • Black friday kuponu alınmak istenen mağazaya ait iletişim bilgileri

Gibi gerekenler, temin edilmesi gerekenler arasında gösterilir. Ayrıca, bazı indirim kuponlarını almak için belirli harcamalar yapmak gerekebilir. Örnek olarak; mağaza tarafından düzenlenen kampanyada, yüz lira ve üzeri alışverişlere yirmi beş lira indirim kuponu olabilir. Bu tür durumlarda, verilen sınırın aşılmış olmasına dikkat edilir. Çünkü ancak bu şekilde kuponlardan faydalanmak söz konusu olacaktır.

Black Friday 2020 fırsatları

Black Friday İndirim Kuponlarının Sağlamış Olduğu Avantajlar Nelerdir?

Black friday indirim kuponlarının sağlayacak olduğu çok çeşitli avantajlar vardır. Özellikle ekonomik anlamda bir geçmişe sahip olan ve ekonomiye can katmak amacıyla düzenlenen bu günde; sağlanan avantajlar da en çok ekonomik anlamdadır.

Bununla birlikte, Black Friday Türkiye indirim kuponlarının sağlamış olduğu başlıca avantajlar şu şekildedir:

 • İnsanların çeşitli mağazalardan alışveriş yapmasına olanak sağlamak
 • Kısıtlı bütçe durumunda, bütçeye en uygun olan ürünlerin alınmasını sağlamak
 • Piyasa değeri daha yüksek olan ürünlerin, kampanya kuponları kullanılarak daha uyguna alınmasını sağlayarak insanlara ekonomik rahatlık sağlamak
 • İşletme ve mağaza sahibi olan bireylerin; ürün fiyatının düşürülmesi ama artan talebe bağlı olarak kar oranını artırmak
 • Yılın yalnızca belirli zamanlarında alışveriş yapabilen ve bu durumda da kısıtlı bütçesi olan bireylere kuponlar sayesinde daha fazla avantaj sağlamak
 • Ekonomik anlamda zorluğu simgeleyen ve ekonominin ne kadar önemli olduğunu gözler önüne seren günün anısını yaşatmak, insanlarda tarih bilincini oluşturmak

Gibi durumlar başta olmak üzere, çeşitli avantajlar ve yararları söz konusudur. Ayrıca, black friday indirim kuponları kullanılırken dikkat edilmesi gereken durumlar hakkında bilgi sahibi olarak da sağlanan avantajlar artırılabilir.

Black Friday 2020

Black Friday İndirim Kuponları Nerelerde Geçerlidir?

Black friday indirim kuponları, kampanyaya katılan ve bu güne özel olarak avantajlar sağlayan her firmada geçerlidir. Bu firmalar, ekonomiye dayanan her türlü işletme ve mağaza olabilir. Dolayısıyla da; giyim alanı, kozmetik, takı, eğlence alanları gibi çeşitli alanlarda geçerli olduğundan söz etmek mümkündür. Bazı durumlarda da internet üzerinden yapılacak olan alışverişlerde geçerli olması söz konusu olabilir.

Firmalardan bazıları, kampanyaya yalnızca İnternet üzerinden katılabilir. Bu durumda bireyler, mağazada görüp beğendikleri veya internet üzerinden beğendikleri ürünleri sipariş edebilir. Siparişlerde; ürün adedi bazında veya fiyata bağlı olarak indirim kuponları alınabilir. Alınan kuponlar, mağazanın yetki vermiş olduğu alanlarda geçerlidir. Ancak genel olarak hem mağazada hem de internet alışverişlerinde geçerli olması söz konusudur.

Black Friday İndirim Kuponları Geçerlilik Süresi Nedir?

Black friday indirim kuponlarının geçerlilik süresi, her mağaza için farklılık gösteren bir durumdur. Bazı mağazalar; alınan indirim kuponlarını daha sonraki alışverişlerde, ancak aynı yıl içerisinde yapılması koşuluyla kabul edebilir. Bazı durumlarda ise mağazalar, elde edilen indirim kuponunun yapılan alışveriş içerisinde kullanılmasını zorunlu kılabilir. Sonuç olarak da net bir geçerlilik süresinden bahsetmek doğru olmayacaktır. Yapılan alışverişlerde; hem daha uygun bir şekilde kampanyalardan faydalanmak, hem de alışveriş içerisinde alınacak olan ürün sayısını artırmak amacıyla hemen kullanılabilir.

Black Friday İndirim Kuponları Hakkında Bilinmesi Gerekenler Nelerdir?

Black friday indirim kuponları hakkında bilinmesi gereken önemli durumlar söz konusudur. Bazı durumlarda insanlar, kuponların ne işe yaradığını tam olarak bilmedikleri için çeşitli avantajları kaçırıyor olabilir. Bu sebeple, konu hakkında araştırma yapılması ve indirim kuponlarının sağladığı avantajların bilinmesi gerekir.

Bir diğer önemli konu ise, kuponların geçerlilik süresine dikkat edilmesidir. Kuponlar, genel olarak alışveriş sonunda verilen fiş ile alıcıya teslim edilir. Fişin detaylı olarak incelenmesi ve ne zamana kadar kuponların kullanılıyor olduğuna iyi bakılması gerekir.

Zira bir gün dahi geç kalınmış olsa; sistem üzerinden kupon girişi sağlanmayacağı için, sağlanan avantajların bir kısmının ortadan kalkması söz konusu olabilir. Ayrıca, internet alışverişlerinden sonra alınan kuponlar genel olarak dekont halinde alıcıya iletilir. Bu dekontun saklanması ve süresi dolmadan kullanılması gerekir.

Black Friday’da En çok İndirim Markalar

 • Trendyol
 • Defacto
 • Boyner
 • Morhipo
 • Migros Sanal Market
 • Koton
 • n11
 • Gittigidiyor
 • Hepsiburada

Yukarıda listelediğimiz markalar Black Friday döneminde en çok indirim sunan markalardır. Bu markalara ait indirim sayfalarına ulaşabilmeniz için aşağıya mağaza bağlantılarını ekliyorıum.

Trendyol indirimleri sayfası için bağlantı: https://indirimkuponkod.com/store/trendyol-indirim-kupon-kodu/

Defacto indirimleri sayfası için bağlantı: https://indirimkuponkod.com/store/defacto/

n11 indirimleri sayfası için bağlantı: https://indirimkuponkod.com/store/n11/

Boyner indirimleri sayfası için bağlantı: https://indirimkuponkod.com/store/boyner-indirim-kodu/

Yorum yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.