Black Friday İndirimi Nedir? Ne Zaman Başlayıp Ne Zaman Sona Erer?

İlk olarak Amerika Birleşik Devletlerinde ortaya çıkan ve daha sonra sırası ile Kanada ve İngiltere de de bir kültür haline gelen Black Friday, büyük indirimlerin gerçekleşen ve tüketicilerin uygun fiyatlı ürünler almasına imkan tanınan bir gündür.

Her yıl kasım ayının son cuması kutlanan bu etkinlik, Amerika’daki şükran gününün ertesinde kutlanmaktadır. Ayrıca 1932’den bu yana kutlanan etkinlik, günümüzde neredeyse tüm dünyada kutlanmakta ve eşsiz indirimler ve fiyatlar ile ürün satışları gerçekleşmektedir.

Bu yıl Black Friday 2022 ise 27 Kasım gününe denk geliyor. Sadece bir gün süren bu etkinliğe, ülkemizde hizmet veren birçok büyük firma ve işletme de katılıyor ve ürünlerini büyük indirimler ile satışa sunuyor. Eğer sizde bu gün içerisinde herhangi bir ürün satın almak ve ekstra indirimlerden yararlanmak istiyorsanız, tek yapmanız gereken 27 Kasım gününü beklemek.

Buna ek olarak ülkemizde efsane cuma 2022 adı ile de anılan Black Friday gününde, mağazalar kuponlar ve ekstra indirim kodları ile de alışverişe imkan tanımaktadır. Eğer sizde hem kara cuma indirimlerinden yararlanmak, hem de ekstra indirimler için kupon kodları kullanmak istiyorsanız, İnternet sitemize göz atabilirsiniz. Sitemize göz atarak sizler için hazırladığımız kupon kodlarını görüntüleyebilir ve geçerli olan tüm ürünlerde rahatlıkla kullanarak ekstra indirim ve avantajlar elde edebilirsiniz

2022 Black Friday İndirimleri Ne Zaman Başlayacak?

Amerika’da, şükran gününün hemen ardından gelen Cuma günü kutlanan bu etkinlik, her yıl kasım ayının son cumasına denk geliyor. Bu yıl ise 27 Kasım gününe denk gelen bu etkinliğe, ülkemizden de birçok büyük firma katılım gösterecek gibi gözüküyor.

Kara Cuma indirimlerine katılım gösterecek firmaların başında ise, sitemiz üzerinden kupon kodlarını da bulabileceğiniz FLO, Boyner, Trendyol, Defacto ve benzeri firmalar geliyor. Ayrıca sadece bu tarz firmalar değil, Migros gibi market zincirleri de Kara cuma indirimlerini kapsamlı şekilde uyguluyor.

Sizde bu etkinliğe katılmak ve oldukça uygun fiyatlar ile ürün satın almak istiyorsanız, kasımın son cumasını bekleyebilirsiniz. Ayrıca satın almak istediğiniz ürünler için sitemize de göz atabilir ve sizler için özel olarak derlediğimiz kupon kodlarını edinebilirsiniz. Bu kupon kodları ile de alışverişinizi çok daha uyguna tamamlayabilir ve satın almak istediğiniz ürüne ekstra avantajlar ile kavuşabilirsiniz.

Türkiye Black Friday ile Ne Zaman Tanıştı?

Amerika’da 1932 yılından bu yana kutlanan ve adını, o gün oluşan yoğun trafik ve insan kalabalığından alan kara cuma, ülkemizde de birkaç yıldır adından söz ettiriyor. Oldukça yoğun bir ilginin olduğu bu güne, ilk olarak dahil olan firmalar ise, ülkemizde hizmet veren e-ticaret siteleri olarak gösteriliyor.

Black friday Türkiye 2015 yılında adından söze ettirmeye başlayan ve 2016 yılından beri de, ülkemizde düzenli olarak kutlanan bir etkinliktir. Başta e-ticaret sitelerinde uygulanmaya başlayan bu indirimler, gösterilen yoğun ilgi neticesinde küçük büyük tüm işletmelerde de uygulanmaya başlamıştır.

Bu sayede tüketiciler, yılın bir günü istedikleri ürünleri uygun fiyatlar ile alabilir hale gelmiş ve bu da kara cumaya olan ilgiyi daha da artırmıştır. Bu yıl da ülkemizde kutlanacak olan bu indirimler, gelecek yıllarda da adından söz ettirmeye ve düzenli olarak uygulanacağa benziyor.

Black Friday da En Çok İndirim Yapan Markalar

2016 yılından bu yana birçok e-ticaret sitesi başta olmak üzere, giyim, kişisel bakım, ayakkabı ve gıda firmalarının da dahil olduğu ve indirimler düzenlediği kara cuma gününde, Migros gibi market zincirleri de indirimler düzenlemektedir.

Fakat bu firmalar arasından, özellikle adı en çok duyulan Trendyol, GittiGidiyor ve FLO gibi markalar çok büyük indirimler düzenlemektedir. Sadece bu firmalar değil Vatan, Teknosa gibi büyük teknoloji firmaları da mağazalarında geniş çaplı kampanyalar düzenlemektedir.

Sadece mağazalarında değil, özellikle de İnternet sitelerinde kampanyalar ve indirimler düzenleyen bu firmalar, İnternet alışverişlerinde çok daha uygun fiyatlar ve ekstra avantajlar sağlamaktadır. Firmaların sağladığı en dikkat çekici avantaj ise, indirim kodları ile alışveriş yapabilme imkanıdır.

Sizin de sitemiz üzerinden kolaylıkla edinebileceğiniz indirim kodları ile, Kara cuma gününde yapacağınız İnternet alışverişlerinde ekstra indirimler elde edebilirsiniz. Üstelik sadece indirimler değil, bedava kargo için de sitemiz kuponlar bulabilir ve uyumlu ürünler ile rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Ülkemizde Black Friday Döneminde En Çok Hangi Kategorilerde Harcama Yapılıyor

Her yıl tekrarlanan ve ülkemizde de bu yıl itibari ile 4. defa uygulanacak olan Black Friday indirimleri, neredeyse her kategoride ve her üründe karşımıza çıkıyor. Fakat bazı ürünler için özellikle indirimler ve ekstra avantajlar uygulanıyor.

Bu dönemde en sık alışveriş yapılan kategoriler ise giyim, teknoloji ve kişisel bakım ürünleri oluyor. Özellikle de teknolojik ürünlere olan ilgi, kara cuma indirimleri ile beraber yüksek rakamlara ulaşıyor ve satın alınan ürün miktarından büyük patlamalar yaşanıyor. Bu da beraberinde stok sorunlarını getiriyor.

Ayrıca bir diğer yüksek satış rakamlarına ulaşan kategori ise, kişisel bakım ürünleri. Özellikle de Gratis, EVA gibi büyük mağazaların uyguladığı indirimler ve beraberinde sundukları ekstra indirimler, kişisel bakım ürünlerine olan ilgiyi, kara cuma döneminde tavan yaptırıyor. Bu ürünler, özellikle de İnternet üzerinden satılıyor ve yılın en yüksek satış rakamlarına, gene bu dönemde ulaşılıyor.

Eğer sizde bu dönemde ürün satın almak ve satın aldığınız ürünü ekstra indirimler ile almak istiyorsanız, İnternet sayfamızda sizler için hazırladığımız kuponlara göz atabilirsiniz. Sitemize bulunan kuponlar ile alışverişlerinizi çok daha uygun fiyatlı bir şekilde gerçekleştirebilir ve satın almak istediğiniz üründe ekstra indirimler elde edebilirsiniz. Ayrıca uygun kupon kodları ile satın alacağınız ürün için ücretsiz kargo imkanı da edinebilirsiniz. Tek yapmanız gereken satın almak istediğiniz ürün ile ilgili kuponu sitemizde aratmak ve uygun olan kuponu bularak ödeme ekranında kullanmak.

2019 Black Friday İndirimleri Ne Kadar Avantaj Sağladı?

Geçen yılın enflasyon verileri ve döviz kurları düşük olduğu için, ürün fiyatları da oldukça uygundu. Buna ek olarak uygulanan kara cuma indirimleri de büyük fiyat düşüşleri sağlamış ve ürünlerin fiyatlarını oldukça aşağı çekmişti. Bu da yüksek satış rakamlarına ulaşılmasına ve birçok kişinin istediği ürünün satın almasına imkan tanımıştı.

Sadece 2019 yılı Black Friday gününde değil, önceki yıllarda da oldukça iyi satışlar gerçekleştiren firmalar, bu yıl da yüksek rakamlara ulaşmayı planlıyorlar. Fakat içerisinde bulunduğumuz pandemi dönemi ve yüksek fiyat artışları, yapılacak indirimleri küçük de olsa etkileyecek gibi görünüyor. Bu da ürünlerin bir tık daha pahalı olması ve doğal olarak cebinizden daha çok para çıkması anlamına geliyor.

Eğer sizde bu yılki fiyat artışlarından etkilenmeden Black Friday indirimlerinden faydalanmak istiyorsanız, sizler için hazırladığımız kupon kodlarını kullanabilirsiniz. Bu kupon kodlarını kullanarak arada oluşacak olan fiyat farkını minimuma indirebilir ve ürünü çok daha uygun fiyatlar ile satın alabilirsiniz. Tek yapmanız gereken almak istediğiniz ürün ile ilgili kuponu sitemiz üzerinde aratmak ve kullanmak.

Trendyol Black Friday İndirimleri

Ülkemizin önde gelen E-ticaret firmalarından olan Trendyol’da Kara cuma indirimlerine katılmakta ve tüm kategorilerinde büyük indirimler gerçekleştirmektedir.Özellikle de kişisel bakım ve giyim ürünlerinden %60/70’e varan indirimler uygulayan firma, ayrıca müşterilerine indirim kodu kullanma imkanı da tanımaktadır. Bu sayede alışverişlerini daha uyguna gerçekleştirme veya ücretsiz kargo edinme imkanını müşterilerine tanımaktadır.

Eğer sizde Kara Cuma ile beraber ekstra indirimler edinmek istiyorsanız veya herhangi bir zaman aralığında satın alacağınız ürün için ekstra indirimler istiyorsanız, sizler için derlediğimiz Trendyol indirim kodu seçeneklerimize göz atabilirsiniz. Bu kodlar arasından satın almak istediğiniz ürün için uygun olanını bularak kullanabilir ve kuponun size sağladığı avantajlardan faydalanabilirsiniz. Ayrıca bu kodlar ile indirimin yanı sıra ücretsiz kargo avantajı da edinebilirsiniz.

Defacto Black Friday İndirimleri

Ülkemizin önde gelen giyim markalarından olan Defacto’da, Kara Cuma için büyük indirimler uygulamakta ve tüm ürünlerinden indirime gitmektedir. Bununla beraber, İnternet siteleri üzerinden çok daha büyük indirimler gerçekleştiren firma, müşterilerine indirim kodları ile alışveriş yapma imkanı da tanımaktadır.

Eğer sizde Defacto’nun İnternet sitesinden ürün satın almak istiyor ve ekstra indirimler arıyorsanız, İnternet sitemizde bulunan Defacto kategorisine göz atabilirsiniz.

Boyner Black Friday İndirimleri

Kara Cuma’da büyük indirimler gerçekleştiren bir diğer firma ise Boyner. Bu firmada hem mağazalarında indirimler uygulamakta, hem de İnternet siteleri üzerinden avantajlı fırsatlar sunmaktadır. Ayrıca Boyner’de müşterilerine indirim kuponları kullanma imkanı tanımaktadır.

Bu kuponlar ile ürünleri daha uygun fiyatlar ile satın almanıza imkan tanıyan Boyner, gene kodlar aracılığıyla sizlere ücretsiz kargo avantajı da sağlamaktadır. Fakat alışverişlerinizde, sadece bir adet kupon kodu kullanma imkanı tanımaktadır.

Sizde Boyner alışverişlerinizde indirimler edinmek ve alışverişinizi çok daha tasarruflu hale getirmek istiyorsanız, sitemizin Boyner kategorisinde yer alan Boyner hediye çeki kısmına göz atabilirsiniz.

Flo Black Friday İndirimleri

Ülkemizin önde gelen ayakkabı satıcılarından olan FLO’da Kara Cuma gününde indirimler uygulamakta, bir alana bir bedava türevi kampanyalar düzenlemektedir. Ayrıca bu firma, müşterilerine kupon kodu kullanma imkanı da tanımaktadır.

Eğer sizde ayakkabı alışverişlerinizde FLO’yu tercih ediyor ve almak istediğiniz ayakkabıyı çok daha uygun fiyatlar ile satın almak istiyorsanız, Flo indirim kodu kullanabilirsiniz. Bu kodu edinmek için de İnternet sitemizi ziyaret edebilir ve FLO kategorisi üzerinden almak istediğiniz ürüne uygun kuponu bulabilirsiniz.

Ayrıca FLO alışverişlerinizde kullanmak üzere alabileceğiniz kodlar sayesinde, indirimlerin yanı sıra ücretsiz kargo avantajı da elde edebilirsiniz.

Migros Sanal Market Black Friday İndirimleri

Kara Cuma gününde indirimler düzenleyen bir diğer büyük kuruluş ise Migros marketler zinciridir. Mağazaları üzerinde indirimler düzenleyen Migros, kendi mobil uygulaması olan Migros Sanal Market üzerinde de deve indirimler gerçekleştirmektedir.

Sadece indirimler değil, bir alana bir bedava ve belirli fiyat sınırlarını aşanlara ücretsiz veya indirimli ürün alma imkanı da tanımaktadırlar. Ayrıca Migros Sanal Market alışverişlerinde de indirim kuponları kullanılabilmekte ve geçerli olan ürünlerde ekstra indirimler elde edilebilmektedir. Bu da Kara Cuma indirimlerine ek olarak ekstra indirimle sağlamakta ve alacağınız ürünün fiyatını oldukça iyi bir şekilde aşağı çekmektedir.

Eğer sizde alışverişlerinizi Migros Sanal Market aracılığıyla gerçekleştiriyorsanız, Kara Cuma döneminde veya herhangi bir dönemde, indirim kuponlarını kullanabilirsiniz. Bu sayede alışverişlerinizden tasarruf edebilir veya ekstra ürünler satın alabilirsiniz.

Sizde Migros Sanal Market alışverişlerinizde kullanmak için indirim kuponları istiyorsanız, İnternet sitemizi ziyaret edebilir ve Migros kategorisine göz atabilirsiniz. Bu kategoride listelenen kuponlar arasından işinize yarayacak olanı seçebilir ve Migros Sanal Market uygulamasının ödeme ekranında kullanabilirsiniz. Böylelikle indirimleri anlık olarak kullanabilir ve alışverişi çok daha avantajlı bir şekilde sonlandırabilirsiniz.

Bir cevap yazın

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*